22 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Погледнете со кого ја дели спалната нашиот Евровизиски претставник Васил Гарванлиев. (Фото)

Погледнете со кого ја дели спалната нашиот Евровизиски претставник Васил Гарванлиев. (Фото)

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонскиот евровизиски претставник Васил Гарванлиев своите три минути пред Европа ќе ги има во вторник на првата полуфинална вечер

Британецот Расел Дејвис објави интересна фотографија од спалната соба на Васил Гарванлиев во Ротердам.

Освен фасцинантниот поглед кон градот кој го нуди апартманот на нашиот евровизиски претставник, уште еден впечатлив детаљ во собата е прекривката.

РЕКЛАМА

Дејвис, кој е организатор на Лондонската евровизиска забава, со години е и волонтерски соработник на македонската евровизиска делегација.

Инаку, вечерва беше и официјално отворено 65. издание на „Евросонг“, а нашиот претставник на тиркизниот килим се појави во уникатен аутфит.

Најмногу внимание привлече со круната која ја носеше и на фестивалот во Тел Авив како придружен вокал на Тамара Тодевска, но овојпат истата е надградена.

Тој ја дели неговата спална со Македонското знаме…..

- Реклами -