13.9 C
Ohrid
четврток, септември 23, 2021
Почетна Забава Актерот Бојан Велевски: Jaс знам зошто не влезе Васил во финaле, скршени...

Актерот Бојан Велевски: Jaс знам зошто не влезе Васил во финaле, скршени огледала носат несреќа..

Translate (Eng):[gtranslate]

Кариерата на овој млад господин, почнува да цвета уште од најраното детство. Сите ние го препознаваме како „Ице од Наше маало“, помладите можеби повеќе го знаат како стенд-ап комичар, но сепак тој е едноставниот, дружељубив и ретко сериозен Бојан.

Бојан е и професионален актер, дипломирал на ФДУ , а освен неколку улоги во македонски филмови, глумел и покрај Мики Манојлович, Никола Кољо, Никола Ристановски…

Во октомври, 2012-та стана првиот македонски комичар кој застанал пред хрватската публика и тоа во најреномираниот станд ап клуб од бившите ЈУ простори, “Студио Смјиеха”, кој постои повеќе од 8 години и каде редовно настапуваат светки станд ап ѕвезди како Стив Хјуз, Чикен Џо, Еди Изард и многу други.

РЕКЛАМА

Бојан честопати знае да не насмее со неговите хејт коментари на социјалните мрежи па така и денес тој повторно напиша статус во врска со Евровизија и нашиот претставник.

Нема достапен опис

- Реклами -