9.9 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаЗабаваТрифун Костоски: За роденден ја сакам Мерлин Монро

Трифун Костоски: За роденден ја сакам Мерлин Монро

Поранешниот градоначалник на Скопје и бизнисмен Трифун Костовски вчера го прослави 75 роденден. Тој на социјалните мрежи на свој оригинален начин со песната „Среќен роденден“ која Мерилин му ја пее на Кенеди, сам си го честита роденденот.

„На денешен ден пред точно 75 години дојдов на овој прекрасен свет во моето Скопско, Ново Маало, блиску до јазот. Скопјани паметат за кој јаз станува збор, со детство поминато на калливите улици, израснат во среќно семејство. Голема благодарност до моите родители и севишниот Господ што ме изградија како човек со силни карактерни црти.
На сите вас мои пријатели ви посакувам здравје и убав живот, а ако ме прашате денеска што би сакал за подарок, верувајте ми јас би ја реинкарнирал Мерилин Монро да ми ја отпее песната “Среќен роденден“.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...