Трифун Костоски: За роденден ја сакам Мерлин Монро

Поранешниот градоначалник на Скопје и бизнисмен Трифун Костовски вчера го прослави 75 роденден. Тој на социјалните мрежи на свој оригинален начин со песната „Среќен роденден“ која Мерилин му ја пее на Кенеди, сам си го честита роденденот.

„На денешен ден пред точно 75 години дојдов на овој прекрасен свет во моето Скопско, Ново Маало, блиску до јазот. Скопјани паметат за кој јаз станува збор, со детство поминато на калливите улици, израснат во среќно семејство. Голема благодарност до моите родители и севишниот Господ што ме изградија како човек со силни карактерни црти.
На сите вас мои пријатели ви посакувам здравје и убав живот, а ако ме прашате денеска што би сакал за подарок, верувајте ми јас би ја реинкарнирал Мерилин Монро да ми ја отпее песната “Среќен роденден“.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here