15.5 C
Ohrid
вторник, мај 17, 2022
Почетна Естрада (Видео) Два часа плачев од среќа и убава енергија – Васил Гарванлиев...

(Видео) Два часа плачев од среќа и убава енергија – Васил Гарванлиев е подготвен за настапот на Евросонг

Translate (Eng):[gtranslate]

-Утрово се разбудив во шест со необична и убава енергија. Се исплакав до осум часот, ја пуштив убавата енергија која дојде, да помине низ мене. Плачев од среќа и убава енергија. Тоа е чувство што не можам да го опишам,  рече Васил Гарванлиев за ММС утрово, пред да ги почне подготовките за вечерашниот настап, на првата полуфинална вечер на Изборот за песна на Евровизија, што се одржува во Ротердам, Холандија.

Васил вчера ја имаше последната генерална проба, односно вчера вечерта се снимаше целата прва полуфинална вечер и ќе биде користена како снимка, доколку, не дај боже, некој од учесниците покаже позитивен резултат на тестот од Ковид-19.

На настапот Васил вчера блеснал и добил голем аплауз.  Жири комисијата од цела Европа врз основа на вчерашниот настап ги дала своите гласови, а за вечер останува да се види што ќе каже публиката.

-Презадоволен сум од мојот настап.  Цела сцена е исполнета  со љубов и енергија. На крајот од настапот  ќе светне изгрејсонце на сцена. Има специјален ефект, изгрева сонцето зад мене. Па и главната порака на целиот настап е темнината ја претвараме во светлина и шириме љубов, вели за ММС Васил и додава:

-После сите турбуленции низ кои поминав не ми е важно ништо, самото нешто што стасав до Ротердам е успех и имаме прекрасни коментари.  Подготвен сум да пеам за сите нас. Добивам пораки од новинари што ме гледале на Јутјуб и не очекувале дека толку ќе се допрени од  мојата енергија. Најважно ми е да допрам до луѓето, вели Васил.

Текстот е делумно превземен целосниот текст прочитајте го во mms.mk

Автор  Весна Миленковска Фото: eurovision.tv/ Фејсбук