27.9 C
Ohrid
петок, јуни 25, 2021
Почетна Македонија Огледалото не лаже, но Васил лаже: Гарванлиев го ископира стајлингот и...

Огледалото не лаже, но Васил лаже: Гарванлиев го ископира стајлингот и дел од перформансот на шведската пејачка Дотер!

Translate (Eng):[gtranslate]

Васил Гарванлиев, нашиот евровизиски преставник, заедно со тимот на МРТ, носител на лиценцата за овој избор, ја имаше првата проба на евровизиската сцена во арената „Ахој“ во Ротердам, Холандија.

Според реакциите на присутните и коментарите на официјалниот евровизиски сајт настапот бил одличен, а има и пофалби за стајлингот, креација на модниот дизајнер Раде Василев.

Но, од коментарите поставени под видеото од пробата на Гарванлиев може да се прочита дека токму стајлингот на нашиот претставник е најкоментиран, односно дека е ист со оној на шведската пејачка позната како Дотер која на ланскиот избор за претставник на Евровизија во Шведска се пласираше на второто место.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -