30.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаМакедонијаОгледалото не лаже, но Васил лаже: Гарванлиев го ископира стајлингот и...

Огледалото не лаже, но Васил лаже: Гарванлиев го ископира стајлингот и дел од перформансот на шведската пејачка Дотер!

Васил Гарванлиев, нашиот евровизиски преставник, заедно со тимот на МРТ, носител на лиценцата за овој избор, ја имаше првата проба на евровизиската сцена во арената „Ахој“ во Ротердам, Холандија.

Според реакциите на присутните и коментарите на официјалниот евровизиски сајт настапот бил одличен, а има и пофалби за стајлингот, креација на модниот дизајнер Раде Василев.

Но, од коментарите поставени под видеото од пробата на Гарванлиев може да се прочита дека токму стајлингот на нашиот претставник е најкоментиран, односно дека е ист со оној на шведската пејачка позната како Дотер која на ланскиот избор за претставник на Евровизија во Шведска се пласираше на второто место.

 

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...