6.1 C
Ohrid
петок, февруари 23, 2024
ПочетнаЗабаваЗа да го направи бившиот љубоморен, 24-годишна девојка најмила актер и лажирала...

За да го направи бившиот љубоморен, 24-годишна девојка најмила актер и лажирала цела свадба.

Раскинувањата можат да бидат многу трауматични, особено ако уште ја сакате личноста од којашто се разделувате. Но, додека повеќето бараат начин да ја преболат врската и да продолжат со животот, една девојка од Германија решила да се „одмазди“ – со лажна свадба за која најмила и актер кој ќе глуми момче, само за да го направи бившиот љубоморен.

24-годишната Сара Вилард од Франкфурт раскинала со нејзиното момче во 2019 година. Но, не можела да се помири со тоа, па решила да го направи бившиот љубоморен, односно да му покаже „што испушта“. Околу три месеци по раскинувањето, таа организирала цела лажна венчавка, а дури најмила и актер кој глумел дека е нејзиниот нов сопруг.

Сара и актерот направиле и свадбена фотосесија, а на целиот настан присуствувале и нејзините пријатели.

Младата студентка ја сподели нејзината приказна на TikTok, заедно со „свадбените“ фотки во видео, а открива и што се случило после „венчавката“:

„Бившиот дозна од Инстаграм и следниот ден ми пиша порака. Беше избезумен бидејќи помислил дека сум го изневерувала додека бевме заедно. Тоа, се разбира, не беше така. Но тој дојде кај мене и сакаше да разговараме. Јас му реков дека не сум заинтересирана“.

Иако звучи навистина лудо, очигледно Сара ја добила очекуваната реакција од бившиот и вели дека се чувствувала задоволно. Веројатно ова ѝ помогнало да го преболи момчето:

„Го блокирав на сите социјални мрежи и ги избришав фотографиите со него. Да, сега сум сингл и среќна сум за тоа. Можам да се фокусирам на себе“.

Јасно е дека Сара потрошила многу пари за лажната венчавка, но не ја открива точната сума.

„Сметам дека луѓето мислат дека сум луда. Но генерално, добив само позитивни реакции. Ми беше забавно додека го планирав овој мал проект со пријателите“.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Трагично заврши потрагата по исчезнатиот Александар од Прилеп

Потрагата по лицето Александар Јошовески од Прилеп на кого му беше изгубена трагата вчера попладне за жал е пронајден починат вечерва. Ова преку социјалните мрежи...

„Несериозен е предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на пасошите“, рече Маричиќ

Предлогот законските измени на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на патните исправи е правна несигурност за граѓаните, изјави вечерва вицепремиерот Бојан Маричиќ на новинарско...

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори.

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори. Партијата Движење ЗНАМ - За наша Македонија вечерва во Скопје ќе го одржи првиот...

ДНК со поддршка до Силјановска-Давкова: Време е да си добиеме мајка!

Популарното музичко дуо ДНК јавно и искажа поддршка на професорката Гордана Силјановска-Давкова, која се пријавила на јавниот повик за избор на кандидат на ВМРО-ДПМНЕ...