15.3 C
Ohrid
четврток, јуни 17, 2021
Почетна Забава (Фото) Пензионер „Ја ставил маската на очи, за да не го гледа...

(Фото) Пензионер „Ја ставил маската на очи, за да не го гледа вирусот“,

Translate (Eng):[gtranslate]

Пензионер од Белград, стана хит на социјалните мрежи, откако бил снимен со маска на очите. Додека се возел во автобус, некој го сликал, а фотографијата за брзо се рашири на интернет.

„Ја ставил маската на очи, за да не го гледа вирусот“, се шегувале твитерџиите. Некои коментирале дека маската ја ставил место очилата за сонце кои ги заборавил дома.

„Мрак, мрак, мрак, ми падна на очите“, се пошегувал друг.

РЕКЛАМА

- Реклами -