27.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаЗабаваИмало и полуди од нас: Судија го прашува камерманот дали било пенал,...

Имало и полуди од нас: Судија го прашува камерманот дали било пенал, овој одговара “чиcт ко coлза”

ВАР технологијата и официјално во Србија ќе биде воведена од следната сезона, но еден судија уште сега „почна“ да ја практикува истат.

 

Имено на социјалните мрежи се појави видео снимка од пониските фудбалски лиги, каде што главниот судија се консултира со камерманот за тоа дали станувало збор за пенал или не.

Судијата најпрвин покажа на белата точка, а поради протестот од страна на фудбалерите на спротивниот табор, дотрча до трибината и го запраша камерманот:

-Шефе, дали има контакт тука? Можеш да ја вратиш снимкат?

На тоа камерманот му одговори:

-Како солза брате, како солза пенал!

Судијата се врати на теренот и ја потврди својата одлука, со образложение дека камерманот мо порачал дека контактот се гледа, на што се налути голманот на „оштетените“, го фрлил дресот и луто го напуштил теренот.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Медицинска сестра малтретирала бебе?!!- Таравари вели одговорност ќе има!

Министерот за здравство Арбен Таравари вечерва во објава на Фејсбук информира дека дознал за случајот со претепаното тримесечно бебе на Клиниката за детски болести,...

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин и уметниците од оркестарот на Македонската филхармонија. Охрид периодов е културен центар...

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на телата

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, попладнево се пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на...

Врие од полиција во скопски Центар по вознемирувачките снимки објавени во јавност

Врие од полиција во скопски Центар, откако вчера во јавноста беа пуштени вознемирувачки снимки од деца кои вандализираат парк во Капиштец. Снимките ги анализираат...