19.9 C
Ohrid
четврток, мај 30, 2024
ПочетнаМакедонијаЖурка со диџеј, без маски и без дистанца среде Скопје

Журка со диџеј, без маски и без дистанца среде Скопје

Синоќа се одржала забранета журка среде пандемија во Скопје. Снимките објавени на социјалните мрежи покажуваат дека без маски, без дистанца и со диџеј синоќа имало забава во центарот на главниот град пред Музејот на Македонија.

Од Музејот за уметност велат дека не се работело за журка туку за специјален перформанс.

Од МВР велат дека работат на расчистување на овој случај иако синоќа полицијата не успеала да ја детектира или да ја растури забавата.

Според сегашните протоколи забранети се масовни собири, задолжително е носењето маска на отворено и не е дозволено организирање настани со жива музика.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиднеј: СВЕЧЕНО ПРОСЛАВЕН ДЕНОТ НА СЕСЛОВЕНСКИТЕ ПРОСВЕТИТЕЛИ СВЕТИ КИРИЛ И МЕТОДИЈ

Пишува  Тоде Кабровски Минатата недела на 26 мај 2024 година во организација на Македонскиот просвето-училишен одбор на Нов Јужен Велс со сите Македонски училишта во...

Пецаков: По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза, упатувам јавна поддршка

По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза упатувам јавна поддршка до сите наши сограѓани кои се борат со ваков животен...

Фатени лица од Охрид и Бугарија- Се претставувале како полицајци

Поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „измама“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.И.В.(58) од Република Бугарија и А.Т.(41) од Охрид. Во...

Македонче: Александар Лазовски, успешен магистрант на Харвард !

Честитки за нашиот Александар Лазовски, стипендист и признат студент лидер за вештачка интелигенција (AI) и образование, кој ја заврши својата магистратура по образование (2023–24)...