9.5 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаМакедонскиот репрезентативец и интернационалец Висар Муслиу денеска се ожени

Македонскиот репрезентативец и интернационалец Висар Муслиу денеска се ожени

Македонскиот репрезентативец и интернационалец Висар Муслиу денеска се ожени. Откако ги заврши клупските обврски, а пред да му започнат оние репрезентативните, Муслиу се реши да ја направии оваа година уште по посебна за него.

Се ожени со неговата сакана Валбона, во церемонија на која присуствуваа секако неговото семејство и најблиските пријатели.

На Висар и на неговата избраничка им посакуваме среќен брак, и нека оваа година за него биде уште посреќна со успех на Европскиот шампионат со репрезентацијата на Македонија.

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...