Во здраво тело здрав дух: Нашата Атиџе влезе во теретана, сака да биде фит за ова лето.

Документарниот филм „Медена земја“ ја однесе Атиџе до Холивуд, но по нејзиното враќање речиси сите ја заборавија нејзината тешка судбина и куќарката во која живееше. За среќа се најдоа неколку хумани граѓани кои се решија да и помогнат и да го реновираат нејзиниот дом во Дорфулија, а една од нив е и пејачката и водителка Сузана Турунџиева.

Се чини дека уште од моментот кога се запознаа тие две се поврзаа со нивните тешки судбини, па решија да останат во контакт постојано. Сузе за првпат во животот на Атиџе и го прослави роденденот, и тоа не еден ден, туку дури три.

Нема опис за фотографијата.

Многу се пишуваше за нивното пријателство, а сега таа успеа да и го острави и сонот да стане пејачка па заедно снимија дует, а ова е само уште еден огромен гест на нашата пејачка за помош на ѕвездата од „Медена земја“. Песната носи наслов „Иста судбина“. Пријателство на Атиче и Сузана од ден за ден е поголемо, таа пред неколку денови со радост објави дека конечно и дојде редот за вакцинација на нашата Атиџе.

Но кога сме кај здравјето, Сузе објави вест дека Атиџе започна да оди во теретана и се подготвува за ова лето да биде фит.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here