СВР Охрид и УЈП со засилени контроли низ угoстителските објекти- Затекнати малолетни лица и гости со лажен сертификат !!!

На 25/26.12.2021 година од 23 до 02 часот, полициски службеници од СВР Охрид и претставници од Управата за јавни приходи, на подрачјето на Охрид, извршија контрола во 17 угостителски објекти.

Притоа затекнаа четири малолетни лица кои биле во угостителски локал по 24 часот, едно лице со лажен сертификат за извршена вакцинација и три лица без сертификати за извршена вакцинација. Претставниците од УЈП, кај повеќе угостителски објекти, констатирале низа неправилности во готовински промет. По овие основи, против физичките и правните лица, ќе бидат поднесени соодветни пријави – информираат од СВР Охрид.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here