15.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаПолицијата пронајде 120 петарди кај 15 годишно момче од Охрид-Против него ќе...

Полицијата пронајде 120 петарди кај 15 годишно момче од Охрид-Против него ќе биде поднесена соодветна пријава

На 24.12.2021 година во 13,10 часот, при преглед извршен врз 15 годишно момче од Охрид, полициските службеници пронајдоа и одзедоа 120 различни видови пиротехнички средства-петарди што нелегално ги поседувал, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

-Тие се одземени и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, истакна Димоски.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...

Сиљановска Давкова назначи нов генерален секретар, познатиот новинар ќе биде негов заменик

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ги има првите кадровски решенија за во Вила Водно. Досегашниот генерален секретар Миле Бошњаковски и неговите заменици Билјана Радева и...

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид.

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски вели дека случајот е пријавен во полиција вчера во 08:10 часот. -...

Незаконски се гради нов стадион во Тетово, имотот е на државата, а не на општината

Одлуката која што ја донел Советот на Општина Тетово во септември минатата година, со која тетовскиот градски стадион го доделил на трајно користење на...