19 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Забава Зоки Фаци: До година да ме пратите мене на Евровизија, да видите...

Зоки Фаци: До година да ме пратите мене на Евровизија, да видите со гол газ како се победува !! (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Новинарите Зоран Василевски познат во јавноста како Зоки Фаци важи за човек кој секогаш отворено го кажува она што го мисли.

Во неговиот новинарски период, под лупа беа сите познати македонски јавни личности, пред се од естрадата, пејачки, водителки и манекенки.

Естрадниот новинар и ТВ водител Зоран Василевски попознат како Зоки – „Фаци“ нема среќа со медиумите. Од печатениот збор ( беше новинар на „Вест“) своевремено се префрли на електронските медиуми.

РЕКЛАМА

Арно ама „А1“ ја растурија, кабловската „Џангл ТВ“ пропадна, а и со последната „1ТВ“, Фаци немаше среќа.

Народот вели кој нема среќа во работата има во љубовта. Зоки – „Фаци“ секојдневно можете да го видите што по скопските локали, што на социјалните мрежи, како гушка и бакнува прекрасни убавици. Некој ќе рече девојките сами му се лепат на „харизматичниот“ водител.

Зоки Фаци откако го направи скандалот со нашиот претставник Васил Гавранлиев се одлучи до година да го пратиме него на Евровизија, па ни вети дека со гол газ ќе ни донесел победа чиста како солза….

 

- Реклами -