16.9 C
Ohrid
вторник, мај 28, 2024
ПочетнаМакедонијаАпел за помош: Денес во пожар на семејството Балиќ од Долно Коњаре...

Апел за помош: Денес во пожар на семејството Балиќ од Долно Коњаре им изгоре, целата куќа..

На семејството Балиќ од Долно Коњаре денес им изгоре се, целата куќа, се што имале и мачно создавале….Луѓето со три машки деца , од 8 до 12 години се сега сместени во некоја гаража… Сега им е потребно буквално се. Нашата волонтерка Марија не извести и се стави на располагање да им однесе донации. Сите кои сакате да донирате побарајте ја Марија на 078 206 070 а таа ќе ви даде контакт или ќе ја однесе кај семејството вашата донација! Ајде да им помогнеме на овие кутри луѓе и деца ❤️🙏Можно е да е слика од оган и надвор

Можно е да е слика од надвор

Нема опис за фотографијата.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: На венецот сакав да пишува РС Македонија, но немаше место

Претседателката Гордана Силјановска Давкова објасни зошто на венецот што го положи на гробот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методија во Рим, не го...

Змија во мензата во студентскиот дом „Стив Наумов“

Директорот на Државниот студентски дом Скопје (ДСД Скопје), Виктор Велевски за Мета.мк потврди дека змијата влегла во студентската менза и дека институцијата е запознаена...

Гром удрил во авионот на македонските одбојкари

Враќањето на македонските одбојкари кои учествуваа на турнир од Европската златна лига во Белгија е пролонгирано, бидејќи вчера гром удрил во авионот за време...

Арбен Таравари ќе биде министер за здравство

Актуелниот градоначалник на општина Гостивар Арбен Таравари ќе биде идниот министер за здравство во Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, дознава ТВ21. Таравари, воедно беше и претседателски...