12.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Нападнат механичар во Битола

Нападнат механичар во Битола

Translate (Eng):[gtranslate]

На 23.05.2021 во 22.50 часот во СВР Битола, М.Л (29) од Битола пријавил дека во периодот од 16.30-17.00 часот во автомеханичарска работилница во Битола по претходно недоразбирање бил физички нападнат со тврд предмет од четири лица.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР-Битола.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

РЕКЛАМА
- Реклами -