10.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 18, 2021
Почетна Забава Соседот ја пријавил Северина во полиција: Јајцата му ги кршела од глава,...

Соседот ја пријавил Северина во полиција: Јајцата му ги кршела од глава, и згора на сетоа тоа му ги откинала и бришачите..

Translate (Eng):[gtranslate]

Хрватските медиуми се преплавени со скандалот на нивната најголема ѕзвезда Северина. Како што пишуваат Севе, наводно, ги гаѓала соседите со јајца, а ја пријаил сосед (77) во Загреб!

Според 24часа, човекот рекол дека јајцата му с цеделе низ гаќите и мајцата и дека тој пријавил сè.

Сепак, Северина при интервенцијата и рекла на полицијата дека „не знае за какви јајца зборува комшијата“, и дека „ручала на маса со своето семејство“.

РЕКЛАМА

Но, нејзиниот сосед истакна дека тој сепак имал уште еден проблем.

– Некој ми ги откина бришачите од автомобилот. Се сомневам кој би можел да биде, но нема да кажам – рекол соседот на Северина во доверба на своите пријатели.