22.9 C
Ohrid
четврток, јули 18, 2024
ПочетнаМакедонијаЗаев: Со Левица и Апасиев никогаш нема да имате иднина, тие се...

Заев: Со Левица и Апасиев никогаш нема да имате иднина, тие се фејк партија.

Премиерот Зоран Заев вели дека политичката партија е голем фејк во општеството. Според него, тие се претставувале како левичари, но всушност се радикални десничари.

-Тие не се иднината на оваа земја, рече Заев во интервју за „Фокус“.

Вели, лесно е да се собираат националистички и популистички поени, но она што е јуначко е да се решаваат проблемите и да се создаваат решенија.

-Тие често зборуваат невистини и ги охрабруваат младите, но не само што ќе биде поразително за тие млади, туку ќе им ја скрши душата, вели Заев.

Во однос на локалните избори премиерот рече дека очекува недвосмислена победа која ќе зависи од коалицискиот настап и избор на личностите кои ќе бидат кандидирани.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...