14.6 C
Ohrid
сабота, јуни 12, 2021
Почетна Македонија Штркот Иле 14 години е домашно милениче кај господин Таки во село...

Штркот Иле 14 години е домашно милениче кај господин Таки во село Облешево

Translate (Eng):[gtranslate]

Штркот Иле 14 години е домашно милениче кај господин Таки во село Облешево, го носи името Иле бидеќи во нивниот дом слетал на ден Илинден, но со текот на годините господин Таки открил дека Иле всушност е Илинка…

РЕКЛАМА
- Реклами -