Шилегов: Спремен сум да донесеме закон за рушење на „Скопје 2014“- Ако вие страв дајте ми јас ќе го срушам

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов најави дека тој е спремен да се донесе закон за рушење на проектот „Скопје 2014“.

– Нас во моментов ништо, освен можеби личен страв кај министерката за култура и градоначалникот на Центар, не ни смета да го отстраниме споменикот Мајка Тереза. Јас мислам дека е личен страв, затоа што има страв од носење на одлука, одлуката некој треба да ја потпише. Јас сум спремен да донесеме закон за рушење на Скопје 2014. Јас на крај на министерката и градоначалникот им реков дајте ми јас ќе го срушам. Не затоа што мене не ми се свиѓа, туку не е автентично Скопје – рече Шилегов.

Фото МИА

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here