14.6 C
Ohrid
сабота, јуни 12, 2021
Почетна Забава Актерите Лазар Бараков и Кирил Андоновски во новиот спот на SAP Brothers

Актерите Лазар Бараков и Кирил Андоновски во новиот спот на SAP Brothers

Translate (Eng):[gtranslate]

Браќата Влатко и Бранко Сапламаеви, познати како SAP Brothers, го промовираа спотот за нивната нова песна „Шизни си“. Во спотот, освен Бранко и Влатко, се појавуваат и актерите Кирил Андоновски, Лазар Бараков и Оливер Настовски – Батка.

Песната ја раскажува нивната животна приказна.

„Ова е песна за сите браќа, помали и поголеми. Таа е кратка и јасна и само повикува на насмевка и малку шизнување. Влатко најубаво знае дека после тоа сѐ е полесно“, вели Бранко.

РЕКЛАМА

Ова е второ видео на SAP Brothers, кои неодамна го сминија спотот за песната „Љубов си ти.

- Реклами -