27.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаЗабаваСинот на Амди- Габриел Бајрам: Синко имам два подароци за твојот роденден,...

Синот на Амди- Габриел Бајрам: Синко имам два подароци за твојот роденден, ама само еден ќе ти дадам за твојот роденден, но само едно те молам што и да одбереш немој да возиш повеќе од 150 км на час..

Габриел Бајрам е наследникот на Амди Бајрам на лидерското место во партијата Сојуз на Ромите. Тој е популарен градски лик, а често може да се види во рестораните на скопскиот кеј.

Габриел на својот профил на социјалните мрежи, му го честиташпе роденденот на синот, па му порача:

„Сине мој, слико моја, наследнику на тато, гордост татина, Денес ти е роденден и сите сме радосни исто како и кога си се родил пред 20 години.

Отсекогаш го имаше карактерот и храброста на тато, Те израснавме со љубов но и со грижа да не ти се случи нешто.

Знаеш дека твојата желба за нас, отсекогаш била заповед. Дека твоето барање за нас беше наредба. Сине наш, знаеме што сонуваш и знам што отсекогаш си посакал.

За тебе, тато се ќе даде па дури и душата своја, дури и очите, дури и срцето…. но сепак, толку те сакам што не сакам да ти се случи било што, сакам да те заштитам.

За овој 20-ти роденден, ти купив две подароци, ама само еден ќе ти дадам. Кој? Самиот ти ќе бираш. И двата ти се од срце, но сепак, едниот е без услов а вториот е со услов.

Едниот подарок е твој и клучевите ти ги даваме веднаш и сега! Вториот подарок е со услов и се зависи од тебе а сведок сакаме да е Аллaх.

Знам дека го посакуваш, знам дека ти е при срце, ама ете… Сине се пла шам за тебе.. премногу и затоа сакаме да ни ветиш нешто, и тоа пред Господ да се заколнеш во џамија

1. Нема да возиш повеќе од 150 на час

2. Ќе возиш внимателно и ќе пазиш на секое твое движење

3. Ќе го чуваш и негуваш, бидејќи е твој и ничиј друг

4. Ќе го почитуваш дадениот збор

Сега ти бираш, или подарок без услов, или подарок со услов. Клучевите се твои, изборот е твој.“

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Малолетниците кои беа најдени дрогирани се во стабилна состојба

Во свесна состојба се сите четворица малолетници кои вчера со тешка здравствена слика беа примени на Клиниката за токсикологија. Директорот на Клиниката, Андон Чибишев утрово...

Медицинска сестра малтретирала бебе?!!- Таравари вели одговорност ќе има!

Министерот за здравство Арбен Таравари вечерва во објава на Фејсбук информира дека дознал за случајот со претепаното тримесечно бебе на Клиниката за детски болести,...

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин и уметниците од оркестарот на Македонската филхармонија. Охрид периодов е културен центар...

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на телата

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, попладнево се пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на...