14.6 C
Ohrid
сабота, јуни 12, 2021
Почетна Забава Синот на Амди- Габриел Бајрам: Синко имам два подароци за твојот роденден,...

Синот на Амди- Габриел Бајрам: Синко имам два подароци за твојот роденден, ама само еден ќе ти дадам за твојот роденден, но само едно те молам што и да одбереш немој да возиш повеќе од 150 км на час..

Translate (Eng):[gtranslate]

Габриел Бајрам е наследникот на Амди Бајрам на лидерското место во партијата Сојуз на Ромите. Тој е популарен градски лик, а често може да се види во рестораните на скопскиот кеј.

Габриел на својот профил на социјалните мрежи, му го честиташпе роденденот на синот, па му порача:

„Сине мој, слико моја, наследнику на тато, гордост татина, Денес ти е роденден и сите сме радосни исто како и кога си се родил пред 20 години.

РЕКЛАМА

Отсекогаш го имаше карактерот и храброста на тато, Те израснавме со љубов но и со грижа да не ти се случи нешто.

Знаеш дека твојата желба за нас, отсекогаш била заповед. Дека твоето барање за нас беше наредба. Сине наш, знаеме што сонуваш и знам што отсекогаш си посакал.

За тебе, тато се ќе даде па дури и душата своја, дури и очите, дури и срцето…. но сепак, толку те сакам што не сакам да ти се случи било што, сакам да те заштитам.

За овој 20-ти роденден, ти купив две подароци, ама само еден ќе ти дадам. Кој? Самиот ти ќе бираш. И двата ти се од срце, но сепак, едниот е без услов а вториот е со услов.

Едниот подарок е твој и клучевите ти ги даваме веднаш и сега! Вториот подарок е со услов и се зависи од тебе а сведок сакаме да е Аллaх.

Знам дека го посакуваш, знам дека ти е при срце, ама ете… Сине се пла шам за тебе.. премногу и затоа сакаме да ни ветиш нешто, и тоа пред Господ да се заколнеш во џамија

1. Нема да возиш повеќе од 150 на час

2. Ќе возиш внимателно и ќе пазиш на секое твое движење

3. Ќе го чуваш и негуваш, бидејќи е твој и ничиј друг

4. Ќе го почитуваш дадениот збор

Сега ти бираш, или подарок без услов, или подарок со услов. Клучевите се твои, изборот е твој.“

- Реклами -