12.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Во 2020 година Македонците потрошиле 200 милиони евра во обложувалниците..

Во 2020 година Македонците потрошиле 200 милиони евра во обложувалниците..

Translate (Eng):[gtranslate]

200 милиони евра лани граѓаните уплатиле играјќи во некоја од спортските обложувалници во земјата. Просечно по тикет се уплаќани по околу 200 денари , но добар процент уплаќале многу поголеми суми. Од вкупно уплатените 200 милиони, добивката кај обложувалниците е 50 милиони евра. Од нив за државата останале речиси половината, односно 24 милини евра, потврдуваат од УЈП.

РЕКЛАМА
- Реклами -