30.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаМакедонијаШилегов: Не сме скарани со Заев -Ќе се кандидарам за градоначалник на...

Шилегов: Не сме скарани со Заев -Ќе се кандидарам за градоначалник на Скопје и ќе победам

Ќе се кандидарам за градоначалник на Скопје и ќе победам, изјави денеска за медиумите првиот човек на градот Петре Шилегов.

Ќе побарам подршка од СДСМ се разбира а имам и право заради сите аранжмани шо сум ги работел.  СО заев сум во прекрасни односи и лага е дека сме скарани изјави Шилегов за алсат

После сите шпекулации дека ДУИ и СДСМ на претстојните локални избори ќе настапат со заеднички кандидат за градоначалник кој ќе биде Албанец, Шилегов откри дека тој планира повторно да се кандидира.

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети најави изненадување за сите кое ќе го соопшти во сабота.

Од ДУИ негираат дека изненадувањето ќе биде соопштувањето на заедничкиот кандидат, а и премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција го потврди истото.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...