12.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Премиерот Заев со лопата во раце: Немој да мислите дека сум премиер...

Премиерот Заев со лопата во раце: Немој да мислите дека сум премиер и не знам како се работи со лопата..

Translate (Eng):[gtranslate]

Премиерот Зоран Заев денеска придружуван од градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов по повод Светскиот ден на заштита на животната средина засади цвеќе.

Од ТВ21 му поставија прашање на премиерот Зоран Заев дали истото е тешко да се направи по кошула.

Тој на прашањето одговори:

РЕКЛАМА

-Не сум бил отсекогаш премиер

- Реклами -