19.6 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Полициски час од 01 до 04 часот, предлага Комисијата за заразни болести

Полициски час од 01 до 04 часот, предлага Комисијата за заразни болести

Translate (Eng):[gtranslate]

Полицискиот час од 15 јуни да почнува од 01-04 часот предлага Комисијата за заразни болести, дознава Локално.

Министерот за здравство Венко Филипче, пред неколку дена рече дека доколку вирусот остане со намалена преносливост можно е да дојде до промена на рестриктивните мерки.

РЕКЛАМА
- Реклами -