14.6 C
Ohrid
сабота, јуни 12, 2021
Почетна Македонија Невена, Наум и Калина Нешкоски со нова навивачка химна за Македонија- ''Але...

Невена, Наум и Калина Нешкоски со нова навивачка химна за Македонија- ”Але Але” !!!!

Translate (Eng):[gtranslate]

По Саше Љолес и Пеце од „Суперхикс“ односно ВИС „Рисови“ и нивната официјална навивачка химна за Македонија на ЕУРО 2020 насловена: „Одиме на Европско првенство“, ,се појавија ДНК и дел од македонската естрада со нивната „Македонија на Европско“, а сега еве ја и третата навивачка песна за неполн месец.

Невена, Наум и Калина Нешкоски создадоа уште една химна за поддршка на македонската фудбалска репрезентација, која веќе е во Букурешт и ќе настапува на Европското првенство.


Музика и продукција се на Невена Нешкоска, стиховите ги напишале Невена Нешкоска, Наум Нешкоски и Калина Нешкоска, додека миксот и мастерингот ги изработила Ребека Марти.

РЕКЛАМА
- Реклами -