27.9 C
Ohrid
петок, јуни 25, 2021
Почетна Македонија (ФОТО) Сепак му се исполни желбата -Заев на аеродром ги испрати фудбалерите

(ФОТО) Сепак му се исполни желбата -Заев на аеродром ги испрати фудбалерите

Translate (Eng):[gtranslate]

Премиерот на Македонија, Зоран Заев пред извесен период се пожали дека не му било дозволено да ги испрати фудбалерите пред заминување на ЕП.

Сепак тоа се случи денес, на самиот аеродром пред да полетаат

-Фудбалската федерација на Македонија и претседателот Муамед Сејдини упатуваат искрена благодарност до Владата на Република С. Македонија и Премиерот, Зоран Заев за убавите зборови на поддршка за македонската репрезентација пред заминувањето за Букурешт, објавија од ФФМ

РЕКЛАМА

- Реклами -