14.6 C
Ohrid
сабота, јуни 12, 2021
Почетна Свет Фудбалерите пристигнаа во Букурешт- Развиорено македонско знаме на аеродромот.

Фудбалерите пристигнаа во Букурешт- Развиорено македонско знаме на аеродромот.

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонската фудбалска репрезентација пристигна во Букурешт, Романија, каде на 13 и 17 јуни ги игра првите два натпревари во рамки на групата Ц на Европското првенство.

 

РЕКЛАМА

Нашите фудбалери по слетувањето на аеродромот веднаш го развиорија македонското знаме. На нашиот официјален автобус на континенталниот турнир стои името Северна Македонија.

 

- Реклами -