19.6 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Во моментов се прават подготовки за четвртата трансплатација на срце во Македонија.

Во моментов се прават подготовки за четвртата трансплатација на срце во Македонија.

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерот за здравство, Венко Филипче и покрај предизвикот со корона вирусот, во моментов најави дека тимот кардиохирурзи е подготвен за четвртата трансплатација на срце во Македонија.

Секоја чест и мирни раце на да му посакаме на докторите !!!!

РЕКЛАМА
- Реклами -