14.6 C
Ohrid
сабота, јуни 12, 2021
Почетна Македонија Земјоделците во Македонија на колена: Град со големина на орев направи пустош...

Земјоделците во Македонија на колена: Град со големина на орев направи пустош во источниот дел на нашата држава!!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Попладнево имаше големо невреме во источниот дел на Македонија, но и во остатокот од нашата држава. На социјалните мрежи се појави видео од Берово, каде што се гледа огромна количина на град по улиците.

РЕКЛАМА
- Реклами -