15.5 C
Ohrid
вторник, мај 17, 2022
Почетна Македонија Продолжува уривањето на една од трите галии во Вардар

Продолжува уривањето на една од трите галии во Вардар

Translate (Eng):[gtranslate]

Град Скопје ќе продолжи да урива една од трите галии поставени во реката Вардар, вели во интервју за ТВ21, градоначалникот Петре Шилегов.

-Започнавме постапка, па дојде една мерка од Судот, но поднесовме жалба која ја уважија и се надевам дека наскоро ќе дислоцираме една од трите галии, рече Шилегов

Тој потенцира дека институциите треба да бидат поагилни, односно одлуките да се носат побрзо.