18.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаЗабаваЗелената партија ДУИ потресена од сечата на дрва низ Скопје....

Зелената партија ДУИ потресена од сечата на дрва низ Скопје….

Сатирична вест на порталот Кооперација.

Врие во ДУИ по вчерашната сеча на 50 годишни стебла во Дебар Маало! Првиот еколог, Али Ахмети, видно потресен од масакрот што се случи врз стеблата во Центар, низ солзи се обрати до медиумите за да соопшти дека утрово свикал итна седница на Централниот одбор на партијата со само една точка на дневен ред – излегување од Владата.

Целата сатирична вест прочитајте ја на следниот ЛИНК.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...