19 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Забава Мики Црнокрак нуди лесна работа за девојките со добра заработувачка, платено јадење...

Мики Црнокрак нуди лесна работа за девојките со добра заработувачка, платено јадење и спиење, а ќе работите само неколку часа!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Семејството Црнокрак, Мики и Светлана имаат големи причини за среќа. Тоа се нивните ќерки, бракот и љубовта кои ги негуваат долги години, успехот во модниот свет.

Годинава, тие ќе прослават 24 години од бракот. „Се запознавме каде на друго место ако не на модна ревија и тоа во Битола, една ипол година пред нашата свадба, која се случи точно на 11 октомври во 1997 година..

Свадбата ќе ја паметиме по големото невреме и силниот дожд кој не ни пречеше, а старите ни го протолкуваа како добар знак за среќен и бериќетен брак.

РЕКЛАМА

Кога се запознавме, се случи љубов на прв поглед, па потоа дојде и втор и трет. На почетокот на љубовта ништо не ни пречеше еден кај друг, а и сега по толку години брак се навикнавме и се прилагодивме на се, па дури и на тоа што можеби ни пречело“, изјавија Црнокарк за Женски магазин.

Круната на нивната љубов се ќерките Моника и Нина. Моника има 24 години и е студент, но се занимава и со манекенство по стапките на мајка ѝ. Ќерките им се 13 години разлика.

Светлана вели дека е возбудливо да го живееш животот на еден студент и едно дете во основно училиште. И токму неодамна беше најсреќен ден за Црнокрак.

Нина наполни 9 години, а среќното семејство објави фотографија од прославата на роденденот со двете ќерки.

Неодамна, На Фејсбук, Светлана објави тазе професионални слики на кои изгледа топ. Како ли ѝ успева секогаш да има супер линија и сега, по толку години повторно да ги освојува модните писти како некогаш?

Црнокрак ја откри тајната. Таа е во диетата која ја практикува. Таа вели дека е физички активна, вежба, вози велосипед, трчам, плива а на зима скија. „Решив да ја испробам и оваа диета, која е протеинска и најсоодветно ми одговара.

Водолија сум во хороскоп и сум немирен дух. Сакам да сум постојано во движење, да го работам она што ме исполнува, и професионално и приватно“, има изјавено Светлана во Женски магазин.

Во сето ова ја поддржува и нејзиниот Мики, и тој ѝ е најголемиот ветер во грб.

Мики потоа фотографии од својата најгоема гордост, постарата ќерка Моника, која е апсолвент на Економскиот факултет. Крушата под круша паѓа, и очигледно е од кого таа ја наследила убавината.

Мики Црнокарк вчера прослави роденден, и тоа не во Скопје, туку во Дубаи каде што е изминативе денови. Она што е интересно е што тој е познат како Мики, а досега никој не го знаел неговото вистинско име.

Роденденско изненадување на 4.857км од дома!“, напиша тој и објави слика од торта на која го пишува неговото вистинско име, а тоа е Миодраг.

Мики во новата своја објава нуди работа на црногорското приморје, и тоа Улцињ. станува збор за сезонска работа за која вели дека има добра заработувачка.

-Се бараат девојки за работа во лаунџ бар на плажа во Улцињ, Црна Гора, од 1.јули до 1.септември. Обезбедено е сè: сместување, храна, пиење.

Работата е лесна и се работи само по неколку саати на ден, добра заработувачка. Сите пари можете да си ги заштедите, бидејќи како што пишува погоре, се е обезбедено..“, напиша Црнокрак.
Извор: Галама

- Реклами -