21.1 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Заев: Кога ми се роди ќерката16 пати ми ја свиреа песната ''Икона...

Заев: Кога ми се роди ќерката16 пати ми ја свиреа песната ”Икона си Моја” а на 17-ти пат, им ги искршив шишињата…

Translate (Eng):[gtranslate]

Премиерот Зоран Заев, во интервју за српски Курир, проговори за приватниот живот. Меѓудругото, тој откри како се чувствувал кога се родиле неговите деца, Александра и Душко.

-Бев во врска со Зорица уште од средно училиште, и тоа стана сериозно на факултет. И таа студираше економија.

Бевме во врска најмалку пет години, моите пријатели веќе започнаа да се венчаат, а потоа забремени девојката на брат ми, која е една година помлада од мене. Татко ми тогаш ми се јави:

РЕКЛАМА

„А кога планираш свадба?! Не може да биде така“. Веќе беше време за мене, 26 години. Јас и брат ми се свршивме заедно. Тој беше првиот што се ожени, а неколку месеци подоцна и јас – на 30 септември 2000 година.

Кога ќе стапите во брак, нема враќање – готово е. По венчавката не ми беше одземена можноста да се дружам со моите пријатели или кафулињата, но обврските доаѓаат.

Ја добивме ќерка ми Александра во април 2001 година. Кога се роди, 16 пати ми ја свиреа песната „Икона си моја“ во кафеана, а кога одбија по 17-ти пат, ги искршив шишињата.

- Реклами -