21.8 C
Ohrid
сабота, јули 20, 2024
ПочетнаМакедонијаПолувреме во Букурешт, Македонија – Австрија 1-1, Пандев со гол во вечноста(ВИДЕО)

Полувреме во Букурешт, Македонија – Австрија 1-1, Пандев со гол во вечноста(ВИДЕО)

Со головите на Лаинер 18 минута и Пандев 28 минута заврши првото полувреме во Букурешт, историски дебитантски први 45 минути за нашиот национален тим.

Лаинер ја доведе Австрија во предност во 18 минута, претходно никој немаше предност во играта, противникот ја искористи правата шанса.
ВИДЕОТО ТУКА

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...

Пожарникари утрово го извлекоа телото на давеникот во Дојранското Езеро

Во раните утрински часови извлечено телото на мажот кој вчера се удави во Дојранско Езеро. Тројца пожарникари од ТППЕ Струмица утрово го извлекле телото. од СВР...