20.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаЗаев: Додека продавав КАРПУЗ се заљубив во Јелена од Горњи Милановац.

Заев: Додека продавав КАРПУЗ се заљубив во Јелена од Горњи Милановац.

Премиерот Зоран Заев во интервјуто за српски Курир открива дека и поврзан со Србија не само преку бизнисот туку и дека првата љубов му била токму од таму.

Моето име е врзано за Србија, мојата младост е врзана за Србија, сè што работевме, целиот наш семеен капитал поврзан е со Србија. Првата девојка ја имав од Горњи Милановац. Преубавата Јелена. Ја запознав едно лето додека продавав лубеници, пиперки и краставици на пазарот во тоа место. Првиот екстрапрофит го заработив продавајќи прашок за алишта од Србија, а првите милиони кога во Србија продавав сува пиперка – вели меѓудругото во интервјуто премиерот Заев.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...