21.1 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Заев: Додека продавав КАРПУЗ се заљубив во Јелена од Горњи Милановац.

Заев: Додека продавав КАРПУЗ се заљубив во Јелена од Горњи Милановац.

Translate (Eng):[gtranslate]

Премиерот Зоран Заев во интервјуто за српски Курир открива дека и поврзан со Србија не само преку бизнисот туку и дека првата љубов му била токму од таму.

Моето име е врзано за Србија, мојата младост е врзана за Србија, сè што работевме, целиот наш семеен капитал поврзан е со Србија. Првата девојка ја имав од Горњи Милановац. Преубавата Јелена. Ја запознав едно лето додека продавав лубеници, пиперки и краставици на пазарот во тоа место. Првиот екстрапрофит го заработив продавајќи прашок за алишта од Србија, а првите милиони кога во Србија продавав сува пиперка – вели меѓудругото во интервјуто премиерот Заев.

РЕКЛАМА
- Реклами -