30.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаМакедонијаФудбалерот кој го пцуеше Алиоски се извини и на македонски и на...

Фудбалерот кој го пцуеше Алиоски се извини и на македонски и на албански (ФОТО)

Марко Арнаутовиќ преку социјалните мрежи се извини за својот непримерен гест по постигнувањето на погодокот против Македонија.

Преку стори на својот инстаграм-профил, Арнаутовиќ се извини за тоа што го направи. На крајот напиша „извинете“ и на македонски и на албански.

„Вчера имаше некои жестоки зборови кажани во емоции на натпреварот, за кои би сакал да се извинам, посебно на моите пријатели од Македонија и Албанија. Би сакал да кажам една работа јасно: Не сум расист! Имам пријатели од речиси секоја земја и се залагам за различности. Секој што ме знае го знае тоа. Извинете“, напиша Арнаутовиќ.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...