18.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаСпортДали Арнаутовиќ му извикуваше навреди на Алиоски па капитенот Алаба мораше да...

Дали Арнаутовиќ му извикуваше навреди на Алиоски па капитенот Алаба мораше да му ја затвори устата ???

Фудбалерот Марко Арнаутовиќ е тема за анализа и на австриските медиуми кои поставуваат дилема дали играчот со хрватски потекло го навредувал македонскиот репрезентативец Езгјан Џани Алиоски“

Во финалето на прелиминарната рунда од групата Ц во 89-та минута Арнаутовиќ продира во казнениот простор, се сврти околу голманот Столе Димитриевски и ја турка топката во водство за 3-1. Напаѓачот од кинескиот клуб Шангај Порт потоа почнува да слави полн со емоции низ националниот стадион во Букурешт и очигледно го кара својот противник Езгјан Алиоски, кој претходно брутално го нападна Ксавер Шлагер и повеќепати го провоцираше тимот на ÖFB”, пишуваат дел од австриските медиуми за инцидентот кој на социјалните мрежи беше оценет како можен говор на омраза кон македонскиот репрезентативец.

Капитенот Давид Алаба потоа ја покрива устата на неговиот соиграч.

Што точно кажал Арнаутовиќ, кој влезе во игра во 59-та минута никој не објавува точно но поради интервенцијата на Алаба кој буквално ја затвара устата на соиграчот јасно е дека австрискиот фудбалер кажал нешто што не смеел да го каже на фудбалскиот терен.

photo und link  https://www.skysportaustria.at/was-war-da-los-alaba-haelt-arnautovic-den-mund-zu/

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...