22.5 C
Ohrid
петок, јули 30, 2021
Почетна Македонија Заев: Изгубен е Христијан Мицкоски, а не македонскиот идентитет. (Видео)

Заев: Изгубен е Христијан Мицкоски, а не македонскиот идентитет. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Премиерот, Зоран Заев, реагира на обвинувањата на лидерот на ВМРОДПМНЕ, Христијан Мицкоски, дека македонскиот идентитет е изгубен и дека утре во Софија македонската делегација ќе ги прифати барањата од Бугарија со кои се негира јазикот, идентитетот и историјата на Македонија. Според него, најверојатно изгубен е лидерот на ВМРОДПМНЕ, Мицкоски……

РЕКЛАМА
- Реклами -