Нека слушне светот за Македонија: Mаестро Симон Трпчески, вечерва одржа концерт со дрес на македонската фудбалска репрезентација

Македонскиот пијанист со светско реноме, маестро Симон Трпчески, вечерва одржа концерт во Букурешт, Романија.

Концертот е во рамки на „Македонската недела“ во романската престолнина, која е во организација на македонската Влада и Амбасадата во Букурешт.

Гости на овој грандиозен настан се македонските репрезентативци кој утре ги очекува дуел со Украина за вториот меч од ЕУРО 2020.

Се надеваме звуците на пијаното на Трпчевски ќе помогнат во клучниот меч на Македонските репрезентативци. Трпчески е верен навивач на македонската фудбалска репрезентација, а својата поддршка на дебитантскиот настап на „црвено – жолтите“ на ЕУРО2020 ја сподели со фотографии од трибините на Националната арената во Букурешт преку својот Твитер профил, пишува dribling.mk.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here