23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија ''Македонскиот голман Столе Димитриевски е новиот министер за одбрана''

”Македонскиот голман Столе Димитриевски е новиот министер за одбрана”

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонскиот голман Столе Димитриевски успеа да го обрани пеналот кој го предизвика Даниел Аврамовски кои играше со рака по еден слободен удар на Украинците од десната страна.

Голманот Димитриевски по шутот на Малиновски одлично интервенираше и не дозволи тој да ја стресе повторно мрежата на нашиот гол.

РЕКЛАМА
- Реклами -