21.1 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Момче од кичевско го закла својот татко, откако тој со ловечка пушка...

Момче од кичевско го закла својот татко, откако тој со ловечка пушка му се заканил дека ќе го убие.

Translate (Eng):[gtranslate]

Грозоморно убиство се случило вчеравечер во кичевското село Вранешница, каде 25-
годишно момче со остар предмет го повредило неговиот 48 годишен татко, кој подоцна починал од здобиените повреди. Како што соопшти полицијата,
било утврдено дека двајата претходно физички се пресметувале, а таткото му се заканувал со ловечка пушка на неговиот син.

РЕКЛАМА
- Реклами -