27.9 C
Ohrid
сабота, јули 31, 2021
Почетна Забава Дала отказ од работа за да може да го дои дечко и....

Дала отказ од работа за да може да го дои дечко и. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Многу жени го продолжија времето на доење на своите деца на неколку години, но за некои тоа не беше доволно. Џенифер Мулфорд од САД е една од тие луѓе, но таа најде решение за нејзината потреба, пренесува „Your Tango“.

Џенифер стана дел од „ABR“ или „Adult Breastfeeding Relationship“, со своето момче Бред Лисон.

Кога прочитав за поврзаноста на две лица преку доењето, бев љубоморна. Секогаш сакав да ме допираат на градите за време на се ксот, па затоа знаев дека би го сакала ова – признала Џенифер.
Иако оваа практика изгледа како нешто ново, таа всушност е стара појава. Уште од ренесансата, луѓето го практикуваа овој феномен, па дури и го препорачуваа мајчиното млеко на постари и болни мажи со цел да добијат здрави дози на витамини и хранливи материи за кои се сметаше дека доаѓаат само од мајчиното млеко. Денес, овој феномен станува се почест, но повеќето луѓе сè уште се кријат. Други, како Џенифер, го промовираат и слават овој чин.

РЕКЛАМА

Кога Џенифер првпат се обиде да најде партнер за доење и влезе во заедницата, не најде никого со сличен интерес, но потоа го контактираше своето поранешно момче Бред.

И двајцата го сакавме истото од нашата врска, магичната поврзаност на доењето, рече таа.
Иако доењето изгледа како лесна работа, тоа всушност бара многу работа, особено со Џенифер која ги роди своите деца пред 20 години.

Потребен е распоред за доење како кај новороденчињата, односно таа треба да го дои својот партнер на секои два часа со цел да започне нејзиното млеко. Затоа Џенифер се откажа од работата и целосно се посвети на доењето.

Ова е посебна врска помеѓу нас, поголема блискост, две лица кои стануваат едно – раскажа Џенифер за својата врска и додаде дека нивното доење резултира со секс шест до седум пати.times.com.mk

- Реклами -