27.9 C
Ohrid
сабота, јули 31, 2021
Почетна Забава Пејачката Андријана Јаневска: Прекрасно е во Охрид, фаќам плашици на бели црви...

Пејачката Андријана Јаневска: Прекрасно е во Охрид, фаќам плашици на бели црви и по некој клен ама со пченка !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Пејачката и професторка по виолина, Андријана Јаневска, е во Охрид. Во розов костим за капење, со трска во раката, таа ловеше риба во езерото, а неколку фотографии објави и на „Фејсбук“. „Плашица на бели црви и по некој клен на пченка“, напиша таа и откри дека се забавува додека е на одмор.

„Па и тоа ли знаеш? Супер е сега додека нема туристи и езерото е чисто“, ѝ коментираа пријателите.

РЕКЛАМА
- Реклами -