Фолк пејачот Јордан Митев наскоро ќе го оддржи неговиот прв солистички концерт во Битола.

Почитувани фанови,
Со задоволство сакам да ви го најавам мојот солистички концерт закажан за 20ти јули (среда) на ракометно игралиште во убавата Битола! Организатор на концертот ќе биде еден од ретките менаџери во Македонија кој што е посветен на домашните македонски изведувачи, а тоа е Благоја Стојановски, познат како Пикси-Шанел. Драги мои, често ме прашувавте кога концерт, еве повелете на 20ти Јули во Битола. Ќе ми биде голема чест и мотивација за понатамошна моја работа на полето на фолк музиката да ве видам во што поголем број.
Живи и здрави до тогаш, се гледаме!
(Наскоро ќе бидат објавени сите подетални информации) Напиша Јордан Митев во неговото соопштение.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here