Катица Јанева: Се трудев на сите да им угодам, и пак на крајот не чинев !!!

Видно ослабена, освежена, со убава фризура и наочари за сонце, поранешната прва специјална обвинителка Катица Јанева, денеска објави фотографии од неа, односно селфи, како и од кафе кое таа го пие во некоја од кафетериите во земјава.

Фотографиите се објавени на фејсбук стори на таа социјална мрежа од нејзиниот фејсбук профил кој и порано го користеше.

Не е јасно каде се пие кафето и каде и кога се направени фотографиите.

Овие денешни фејсбук стори следуваат откако екс шефицата на некогашното СЈО, по подолго време, исто така преку фејсбук, на јавноста за време на велигденските празници и пушти неколку пораки, односно објави постови кои се јавни на нејзиниот фејсбук профил кој не е затворен.

Пораките се преземени од извесни сајтови, но се упатува на тоа како да укажуваат на нешто што се случува во нејзиниот живот.

Во првата порака објавена точно на Велигден, таа напиша: „Се трудев да угодам на сите, не чинев. Отсега ќе се трудам да си угодам на себеси, и натаму нема да чинам на никого“.

Фактор.Мк

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here