31.9 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија Романец и Молдавка тешко повредени во Охрид, се превртеле со четирицикл на...

Романец и Молдавка тешко повредени во Охрид, се превртеле со четирицикл на местото викано „Крстец“

Translate (Eng):[gtranslate]

Во охридската полиција во вечерните часови на 16 јуни било пријавено дека во болницата „Св.Еразмо“ со тешки повреди биле донесени М.Ц. (63) од Романија и Т.Ц. (60) од Молдавија.

Полицијата излегла на местото на настанот при што било констатирано дека околу 18 часот М.Ц., кој управувал четирицикл „цфмото“, со охридски регистарски ознаки, на кој сопатничка била Т.Ц., на местото викано „Крстец“ кон селото Велестово, изгубил контрола над возилото, при што тие излетале надвор од коловозот.

РЕКЛАМА
- Реклами -