31.9 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Спорт Легендата Столе Димитриевски e прогласен за најдобар голман на Еуро2020

Легендата Столе Димитриевски e прогласен за најдобар голман на Еуро2020

Translate (Eng):[gtranslate]

Еуро 202) конечно ја поправи грешката! Со највисока оцена 8,5 прогласен од сите светски аналитичари💪 и прв голман на Европско со 11 одбрани и одбранет пенал.

РЕКЛАМА
- Реклами -