18 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Забава Лиде на Венко со нов спот и песна: Додека ја галев...

Лиде на Венко со нов спот и песна: Додека ја галев мојата мачка на снимањето, мислев на министерот.

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонската јавност Лиде Лиле ја запозна по коментарите на речиси секоја објава на министерот за здравство Венко Филипче.

Девојката која се прослави на социјалните мрежи со почетокот на пандемијата на коронавирусот во нашата земја позната како Лиде Лиде, денес на својот официјален ЈуТјуб канал ја објави и нејзината втора песна со наслов „Ало Министре“.

Лиде за Шило изјави дека песната ја снимала рано на сабајле за нејзиниот глас да биде секси, за да може побрзо да допре до министерот Венко. Галеќи ја мојата мачка за време на снимањето мислев дека во мојот скут лежи министерот Венко, па преку мојата мачка сакав да изразам уште поголема љубов.

РЕКЛАМА

Лиде е крајно разочарана од министерот, таа за Шило вели дека има снимено две авторски песни за него и испечатено голем број на маички и шолји за кафе, но за жал шолјите останаа празни, бидеќи министерот си нема појма да го испие ветеното кафе со заљубената Лиде.

Во продолжение погледнете го новиот спот на Лиде кој е снимен со мобилен телефон.

 

- Реклами -